Iwona

Używam ZuzaMED KTG od 30 tygodnia ciąży. Moje obawy dotyczące bezpieczeństwa dziecka dotyczą momentów, gdy wykonuję czynności życia codziennego takich jak zabawa ze starszym dzieckiem, przygotowywanie posiłku czy wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Wykonując te czynności mogę jednocześnie przy pomocy ZuzaMED KTG badać stan mojego jeszcze nienarodzonego dziecka. Wtedy czuję się bezpiecznie, że moimi działaniami nie robię krzywdy mojemu nienarodzonemu dziecku. Przy badaniu urządzeniem KTG dopplerowskim pozostaję w pozycji leżącej i bez względu na to czy jest to w domu czy w placówce medycznej ta pozycja zapewnia mi odpoczynek. Wtedy też badanie wykazuje pełne dotlenienie płodu oraz spokojne ruchy mojej macicy, ale nie daje mi odpowiedzi na pytanie czy wszystko jest w porządku w innych – tych aktywniejszych sytuacjach życiowych.

Podłączenie ZuzyMED KTG jest proste i nie zajmuje dużo czasu. W każdej chwili jego trwania mogę podejść do komputera i obejrzeć wynik a po zakończeniu badania wysłać jego zapis do mojego lekarza. Mam też pewność, że w przypadku wykrycia zagrożenia urządzenie natychmiast (w trakcie badania) mnie o tym powiadomi i będę mogła od razu reagować (zadzwonić do mojego lekarza i wysłać mu zapis badania czy wezwać karetkę).

Ponadto w urządzeniu ZuzaMED KTG cenię sobie możliwość wykonania badania tak często jak tego potrzebuję, w domu i poza nim, kontynuując moje aktywności.

Iwona

osoba prywatna